Zapraszamy do zapoznania się z etapami procesu rekrutacji i selekcji kandydatów w naszej firmie. Jeśli jesteś zainteresowany pracą u nas - te informacje pomogą Ci się dobrze przygotować do pierwszego spotkania rekrutacyjnego.

 

 

Dołącz do naszego zespołu! 

 

JAK APLIKOWAĆ rozwiń

Kandydaci mogą do nas aplikować zarówno w odpowiedzi na ogłoszenia rekrutacyjne, jak również samodzielnie, bez ogłoszonej rekrutacji.

Aktualne projekty rekrutacyjne są zamieszczane w zakładce: Oferty pracy oraz na portalach rekrutacyjnych.

Aplikacje (CV) można przesyłać za pomocą formularza rekrutacyjnego, znajdującego się pod każdą ofertą.

 

ETAPY REKRUTACJI rozwiń

ETAPY REKRUTACJI W STOKROTCE

1. Analiza ofert – na tym etapie pracownik Działu Rekrutacji starannie analizuje wszystkie nadesłane oferty i porównuje je z Modelem Kompetencyjnym, po czym wyłania osoby do dalszych etapów. Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Kandydaci bez większego doświadczenia zawodowego (studenci, absolwenci) zapraszani są na wstępny test rekrutacyjny – składający się z zagadnień związanych z rekrutowanym stanowiskiem.

2. Wstępne rozmowy rekrutacyjne – przeprowadzane są przez Specjalistę ds. Rekrutacji, po rozmowach wybierani są kandydaci do dalszych etapów. Kontaktujemy się jedynie z osobami, które zostały zakwalifikowane dalej.

3. Rozmowa z bezpośrednim przełożonym.

4. Dodatkowe elementy rekrutacji – w niektórych sytuacjach decydujemy się zastosować dodatkowe elementy procesu rekrutacji, takich, jak np:

 • testy kompetencyjne (w przypadku stanowisk kierowniczych i wysoko specjalistycznych, wymagających szczególnych kompetencji)
 • Case Study,
 • prezentacje.

 Kariera Etapy Rekturacji

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Po zakończeniu procesu rekrutacji:

 

 1. Informacja zwrotna - Wszyscy kandydaci, którzy brali udział w etapie rozmów z przełożonymi otrzymują informację o zakończeniu rekrutacji i naszej decyzji - w ciągu tygodnia od zakończenia procesu rekrutacyjnego.
 2. Propozycja zatrudnienia - Wybrany kandydat otrzymuje od nas propozycję zatrudnienia. Przedstawiane są mu konkretne warunki pracy – z uwzględnieniem jego oczekiwań.
 3. Spotkanie adaptacyjne - Każdy nowy pracownik jest zapraszany na specjalne spotkanie adaptacyjne, podczas którego jest zapoznawany z kulturą organizacyjną i historią firmy oraz zasadami pracy w centrali.

 

WSKAZÓWKI DLA KANDYDATÓW rozwiń

Nie każda osoba potrafi skutecznie "sprzedać się" podczas rekrutacji, co nie oznacza że byłaby złym pracownikiem. Nam jako pracodawcy zależy na tym, by dobrze poznać każdego kandydata. Pierwszym krokiem jest napisanie dobrego CV. Drugim - zaprezentowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dlatego podpowiadamy - co zrobić, aby pokazać swoją prawdziwą wartość jako pracownika.

 

Jak napisać dobre CV?

CV ma przedstawić Twoją osobę nam, czyli potencjalnemu pracodawcy. To Twoja wizytówka. Właśnie na podstawie CV, w dużym stopniu, podejmujemy decyzję o zaproszeniu kandydata na rozmowę kwalifikacyjną.

Życiorys jest często pisany w odpowiedzi na ogłoszenie wyemitowane przez nas, jednak warto wysłać CV nawet gdy nie znalazłeś oferty, która Cię zainteresowała. W takiej sytuacji zaznacz jakiego rodzaju pracą i w jakim dziale jesteś zainteresowany. Takie aplikacje trafiają do Działu Rekrutacji, gdzie są weryfikowane pod kątem obecnie prowadzonych projektów rekrutacyjnych.

 

Zasady pisania CV:Kariera_etapy_rektutacji

 • Powinien być pisany w pierwszej osobie.
 • CV powinno być dokumentem prostym, bez ozdobników, rysunków, szlaczków itp.
 • Pisany jedną i tą samą czcionką (może się jedynie różnić wielkością) – CV ma być przede wszystkim czytelne.
 • Powinien być napisany zwięźle, bez zwrotów emocjonalnych i zapożyczonych z gwary.
 • Zadbaj o to, by nie było w nim błędów ortograficznych
 • CV jest dokumentem pokazującym, że masz odpowiednie kwalifikacje na stanowisko, na które chcesz aplikować – powinno zatem zawierać wszystkie informacje istotne z punktu widzenia tego stanowiska.
 • Rekrutera w pierwszej kolejności interesują najbardziej aktualne fakty, dlatego informacje zawarte w CV powinny być uporządkowane w kolejności: od obecnych (aktualnych) do najwcześniejszych (najdawniejszych)
 • Wszelkie informacje w nim zawarte muszą być prawdziwe i mogą być sprawdzane podczas procesu rekrutacji.
 • CV powinno zawierać klauzulę o wyrażeniu zgody na udostępnianie danych osobowych.

 

Zanim wyślesz do pracodawcy maila ze swoją aplikacją (CV) – upewnij się czy:

 • Załączyłeś w mailu CV
 • Podałeś aktualny numer telefonu
 • Spełniłeś prośbę pracodawcy o podaniu numeru referencyjnego

 

FAQ

 

Jak opisywać swoje umiejętności i osiągnięcia?

Realistycznie, bo kompetencje, o których mówimy i tak zostaną sprawdzone. Nie bądź jednak nazbyt skromny, mów po prostu o faktach. Powinieneś wymienić wszystkie istotne rzeczy z punktu widzenia stanowiska: zrealizowane projekty, konkretne osiągnięcia, a nawet cyfry.

 

W jaki sposób pochwalić się znajomością języków i programów komputerowych?

Wymień wszystkie znane Ci języki obce i programy komputerowe, nawet te nie wymienione w ogłoszeniu, będące natomiast zbliżone do wymaganych. Zamieść informacje o wszystkich kursach i certyfikatach świadczących o znajomości języka. Kiedy nie dysponujesz certyfikatami czy innymi dokumentami, dobrze jest w kilku słowach napisać o poziomie znajomości. Przykładem tutaj może być osoba, która "po godzinach" tłumaczyła i pisała teksty naukowe w języku angielskim. Nie miała ona jednak dokumentu potwierdzającego znajomość. Uznała, że nie powinna o tym wspominać w CV, skoro nie ma udokumentowanej znajomości. Takie informacje są cenne i warto o nich wspomnieć

 

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Rozmowa kwalifikacyjna jest, po weryfikacji dokumentów aplikacyjnych, kolejnym etapem procesu rekrutacji. Wybrani kandydaci otrzymują zaproszenie na takie spotkanie – pracownik Działu Rekrutacji informuje o czasie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej oraz nazwisku osoby prowadzącej. Zapisz sobie powyższe informacje, dzięki temu wchodząc do firmy będziesz się czuł pewnie, wiedząc dokładnie gdzie, do kogo i w jakim celu jesteś zaproszony.

 

W naszej firmie jest kilka etapów rozmów kwalifikacyjnych. Każdy z nich ma jednak wspólne tematy:

 • rozmowa o wykształceniu
 • o dotychczasowym doświadczeniu zawodowym
 • elementy motywacyjne
 • rozmowa o kompetencjach, umiejętnościach i wiedzy (mogą pojawić się pytania merytoryczne lub próbki wiedzy/pracy)
 • rozmowa o danym stanowisku
 • o planach zawodowych
 • o oczekiwaniach kandydata wobec nas
 • odpowiedzi na pytania kandydata

 

PAMIĘTAJ!

Kariera Wskazówki dla kandydatów 2

 

Przygotowując się do rozmowy uporządkuj sobie ważne informacje o sobie - Twoim wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, działalności dodatkowej, podejmowanych w życiu decyzjach, umiejętnościach i kompetencjach, sposobie pracy itp.

Na rozmowie zetkniesz się z pytaniami z naszej strony – powinieneś zadbać o to, aby jak najwięcej informacji o sobie przedstawić. W związku z tym unikaj krótkich, zdawkowych, ogólnikowych odpowiedzi np. „TAK/NIE”, „wszystko”, „różnie”, „to zależy”. Jeśli na pytanie rekrutera nie jesteś w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, zacznij od wyjaśnienia dlaczego tak jest.

Zadbaj o dobre pierwsze wrażenie - to jak wyglądasz, może mieć znaczenie. Zwróć zatem uwagę na odpowiedni ubiór - to wyraz szacunku dla osoby, z którą się spotykasz. Czekając na rozmowę u pracodawcy bądź świadomy tego, że jeszcze przed rozmową możesz być obserwowany i oceniany.

Każda rozmowa kwalifikacyjna to spotkanie, o dwukierunkowym przepływie informacji – obie strony zadają pytania i udzielają odpowiedzi – pamiętaj o tym i przygotuj także swoje pytania!

 • Poznaj Stokrotkę
 • Kariera
 • Konkursy i akcje
 • Logowanie/Rejestracja
 • Przepisy i porady

Poznaj Stokrotkę

Poznajmy się bliżej! Obecnie mamy ponad 370 sklepów i planujemy kolejne otwarcia. Jesteśmy po to, by wdrażać nowoczesne rozwiązania, które zapewnią Ci komfortowe zakupy.

Więcej

Kariera

Oferujemy liczne drogi kariery w naszej firmie. Poszukujemy osób do pracy w naszej centrali, logistyce i sklepach. Dołącz do nas i poczuj, jak to jest być częścią prawdziwego zespołu.

Więcej

Konkursy i akcje

Nie lubisz nudy? Konkursy i akcje organizowane przez nas z pewnością Cię przed nią uchronią. Przygotowujemy je specjalnie dla Ciebie i Twoich bliskich.

Więcej

Logowanie/Rejestracja

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się! Dzięki temu uzyskasz dostęp do oferty specjalnej, będziesz mógł zostawiać komentarze oraz wstawiać przepisy i porady.

Przepisy i porady

Wszyscy lubimy dzielić się dobrymi radami oraz sprawdzonymi przepisami. Zainspiruj się potrawami z różnych stron świata, a także poznaj wskazówki ułatwiające codzienne życie.

Więcej
 • Nieruchomości
 • Franczyza
 • Współpraca
 • Aktualności
 • Kontakt

Nieruchomości

Oferujemy wynajem i sprzedaż nieruchomości w wielu dogodnych lokalizacjach.
Stawiamy na dynamiczny rozwój, dlatego nieustannie poszukujemy nowych gruntów
i lokali.

Więcej

Franczyza

Prowadzisz lub chciałbyś prowadzić własny sklep? Podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem. Zapewnimy Ci wsparcie i możliwość rozwijania Twojego biznesu w oparciu o nasze gotowe rozwiązania.

Więcej

Współpraca

Zależy Ci na budowaniu satysfakcjonujących relacji biznesowych? Dla producentów i dostawców mamy szereg dogodnych rozwiązań. Możesz się u nas reklamować albo dostarczać nam codziennie świeży towar.

Więcej

Aktualności

Bądź na bieżąco z najświeższymi wydarzeniami w Stokrotce! Sprawdź gdzie ostatnio otworzyliśmy najnowszy sklep oraz jakie konkursy i akcje prowadzimy dla naszych Klientów.

Więcej

Kontakt

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i pomysły, które usprawnią rozwój naszej firmy. Chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących kariery, nieruchomości czy franczyzy? Napisz, zadzwoń, czekamy!

Więcej
Chcesz jako pierwszy wiedzieć o promocjach?
Wyślij

Znajdź sklep

PRZEPISY

Sprawdź!

Oceń nową stronę

Wygląd graficzny serwisu:

Łatwość odnajdywania informacji:

Czytelność strony:

1. Czy znalazłeś wszystkie informacje, jakich poszukiwałeś??

2. Jak często odwiedzasz naszą stronę?