Stokrotka Sp. z o. o. wchodzi w  skład Grupy Handlowej Emperia. Jest kluczową spółką Emperii i jedną z najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w Polsce.

Stokrotka to ogólnopolska sieć supermarketów spożywczych. Spółka specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi, pozyskuje nowe lokalizacje i prowadzi działalność deweloperską.

Stokrotka w swoim portfolio posiada nieruchomości własne, a także wynajmuje obiekty. Stokrotka zarządza ponad 200 nieruchomościami w całej Polsce o całkowitej powierzchni najmu ponad 150 tys. m2.

Nieruchomości spółki to przede wszystkim supermarkety, małe parki handlowe oraz centra i galerie handlowe. Obiekty usytuowane są w atrakcyjnych lokalizacjach o dobrej widoczności oraz dostępie. Nieruchomości położone są głównie w północnej, środkowej oraz wschodniej Polsce zarówno na osiedlach, w centrum miast, jak i w mniejszych miejscowościach. W większości obiektów centralne miejsce zajmuje supermarket Stokrotka. W pasażu funkcjonują lokale handlowo-usługowe takie jak apteka, kwiaciarnia, butiki odzieżowe czy drogerie.

Stokrotka nieustannie dba o zapewnienie i utrzymanie partnerskich relacji handlowych. Współpracuje zarówno z ogólnopolskimi sieciami, jak i lokalnymi przedsiębiorcami. Obecnie Stokrotka współpracuje z ponad 430 Najemcami.

Supermarkety Stokrotka mają od 400 do 800 m2 powierzchni sprzedaży i oferują do kilkunastu tysięcy pozycji asortymentowych, w tym bogaty wybór produktów świeżych: mięso i wędliny, owoce i warzywa, pieczywo, nabiał, a także produkty chemiczne, gospodarstwa domowego oraz alkohole. Dopełnieniem oferty są produkty marki własnej (ok. 450 pozycji) oraz artykuły lokalne, wytwarzane w regionach, w których zlokalizowane są sklepy sieci.