section divider

Aktualności

276 nowoczesnych punktów ładowania elektryków przy sklepach Stokrotka

 

W 114 lokalizacjach w Polsce powstanie 276 nowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Tylko do końca tego roku użytkownicy elektryków zyskają 60 nowych miejsc i 138 punktów ładowania. To wynik podpisanej właśnie umowy między siecią sklepów Stokrotka i Inbalance grid – czołowym dostawcą inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w krajach bałtyckich. W planach nie pominięto mniejszych miejscowości.

 

Lider elektromobilności w krajach bałtyckich wkracza do Polski

Zielona rewolucja jeszcze w tym roku. Przy sklepach Stokrotka w całej Polsce ma stanąć 276 punktów ładowania pojazdów elektrycznych, a tylko do końca tego roku, 138. Te zapowiedzi są wynikiem podpisanej właśnie umowy partnerskiej z Inbalance grid – litewskim twórcą inteligentnych rozwiązań w zakresie elektromobilności i jednocześnie największym nadbałtyckim operatorem stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Nowoczesne stacje ładowania Inbalance grid zostaną zainstalowane m.in. w Lublinie, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi oraz w mniejszych miastach i miejscowościach. Wiele z nich ma aktualnie zerową infrastrukturę do ładowania elektryków. To spora odmiana. Z oficjalnych danych wynika, że taka infrastruktura w Polsce koncentruje się niemal wyłącznie wokół największych miast.

 

Łatwa obsługa

Inbalance grid jest nie tylko operatorem sieci ładowania, ale przede wszystkim twórcą autorskiego oprogramowania i wielokrotnie nagradzanym projektantem sprzętu do energooszczędnego ładowania elektryków. Firma powstała w 2019 roku i obecnie udostępnia ponad 800 publicznych i prywatnych punktów ładowania w krajach bałtyckich, co daje jej tytuł największego pod tym względem operatora.

 

Współpraca Stokrotki z Inbalance grid wzmocni polski ekosystem pojazdów elektrycznych i będzie kolejnym ważnym krokiem we wspieraniu kraju w przechodzeniu na zrównoważoną mobilność. Podpisana właśnie umowa może uczynić Inbalance grid jednym z pięciu największych operatorów punktów ładowania w Polsce, a samą Stokrotkę – ważnym ambasadorem elektromobilności.

 

„Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli wspierać właścicieli pojazdów elektrycznych i inspirować tych, którzy dopiero rozważają poruszanie się takim autem. Już wkrótce przy Stokrotkach powstaną wygodne i łatwe w obsłudze stacje, zintegrowane z popularnymi aplikacjami do ładowania. Dzięki temu klienci zyskają możliwość komfortowego połączenia zakupów w naszych sklepach z ładowaniem pojazdu – mówi Daria Raganowicz, menadżer ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

 

To demonstracja przełomowej technologii w Polsce

Stokrotka postawiła na współpracę z Inbalance grid ze względu na szybkość realizacji projektu, a także innowacyjność i bezpieczeństwo oferowanych rozwiązań. Zaprojektowane przez firmę sprzęt i oprogramowanie mają międzynarodowe certyfikaty oraz są opatentowane w UE. Inbalance grid oferuje swoim partnerom szeroki zakres integracji oraz bezproblemową obsługę użytkownika.

 

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, ich celem jest świadczenie niedrogich i wygodnych usług ładowania, dostosowanych do potrzeb kierowców. Prezes spółki, Simonas Stankus, zapewnia, że partnerstwo ze Stokrotką będzie oznaczać prezentację przełomowej technologii w Polsce i początek wspólnego rozwijania elektromobilności w tym kraju.

 

„Stokrotka zaufała naszym technologiom, gdyż nasze unikalne rozwiązania w zakresie równoważenia mocy oparte na chmurze oraz płynna integracja z systemami zarządzania budynkiem i wewnętrznymi systemami biznesowymi zapewniają korzyści zarówno dla naszych partnerów, jak i klientów końcowych. Ponadto nasz projekt jest zorientowany na skalowalność, więc bez problemu dostosuje się do rozwoju rynku w przyszłości” – wyjaśnia Simonas Stankus.

 

Wejście Inbalance grid na polski rynek to jeden z kluczowych kroków Inbalance grid w realizacji misji, jaką jest napędzanie rozwoju elektromobilności w Europie Środkowo-Wschodniej.


Powrót
Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności