section divider

Aktualności

Centrum dystrybucyjne

fot-2-otwarcie-centrum-dystrybucyjnego-firmy-s.jpg
fot-1-otwarcie-centrum-dystrybucyjnego-firmy-s.jpg
fot-4-otwarcie-centrum-dystrybucyjnego-frmy-st.jpg

W związku z dynamicznym rozwojem sieci w maju ubiegłego roku podjęliśmy decyzję o rozbudowie Centrum Dystrybucji w Lublinie. Jego powierzchnia została powiększona dwukrotnie, dzięki czemu liczba dostawców wzrosła do ponad 370 i sieć może realizować codzienne dostawy produktów do każdej Stokrotki w krótkim czasie. Oznacza to, że udało nam się znacząco skrócić czas dostaw od producentów do naszych sklepów – mówi Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotka Sp. z o.o.

 

Całkowita powierzchnia magazynowa rozbudowanego Centrum Dystrybucyjnego wynosi prawie 11,5 tys. mkw. Po rozbudowie Centrum dysponuje pełną ofertą owocowo – warzywną oraz mięsną i wędliniarską. Centrum posiada magazyny schładzane o łącznej powierzchni około 3 tys. mkw i oddzielnie schładzany bufor załadunkowy, co pozwala na każdym etapie zachować najwyższą jakość i świeżość oferowanych produktów. Dysponuje również własną myjnią oraz suszarnią kontenerów do transportu mięsa.

 

- Udaje nam się realizować zamówienia o łącznej wadze ponad 400 ton na dobę. Nasza flota dostarcza towar do sklepów zlokalizowanych we wschodniej części Polski, przejeżdżając ponad 8000 kilometrów na dobę. – dodaje Dariusz Kalinowski.

 

Obecnie Centrum Dystrybucji obsługuje ponad 172 sklepy zlokalizowane
we wschodniej części Polski w województwach: lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, podlaskim oraz części województwa małopolskiego, jak również dwa magazyny regionalne: w Białymstoku oraz Tarnobrzegu. Dzięki nowej inwestycji zatrudnienie zwiększyło się o ok. 50 osób. W chwili obecnej w Centrum zatrudnionych jest 230 pracowników.


Powrót