section divider

Aktualności

Miło nam poinformować, że Stokrotka przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Ciche Godziny” zainicjowanej przez Fundację JiM. Jest to kampania stworzona z myślą o osobach ze spektrum autyzmu, których jest w Polsce 400 tys. Z tej okazji w naszych sklepach, w wyznaczonych godzinach, będzie wyłączona muzyka, a klienci ze spektrum będą mieli pierwszeństwo w obsłudze przy kasach.

 

        Jak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje u jednej osoby na sto. Jednak muszą sobie z nim radzić także najbliżsi, dla których rutynowe obowiązki są wielkim wyzwaniem. Dla osób z autyzmem robienie zakupów w tłoku i hałasie to źródło stresu, nierzadko paniki czy fizycznego bólu. Dlatego we współpracy z Fundacją JiM wprowadzamy „Ciche Godziny”.

        - Staramy się wspierać i reagować na zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Udział w kampanii „Ciche Godziny” to wyraz empatii, solidarności oraz okazania szacunku osobom z autyzmem mówi Konrad Majkowski, Menadżer ds. Komunikacji i PR Stokrotki.

 

       Od najbliższej środy, 4 listopada w blisko 700 sklepach Stokrotki w całym kraju zostaną wdrożone udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu. W każdą środę w godzinach od 8 do 10 i w każdą sobotę w godzinach 17-19 zostanie wyłączona muzyka. W tym czasie osoby ze spektrum będą miały pierwszeństwo w obsłudze we wszystkich kasach.

-  Dla nas, jako Fundacji JiM, niezwykle istotne jest, aby duże sieci handlowe, takie jak Stokrotka wprowadzały w swoich placówkach ułatwienia dla osób ze spektrum autyzmu. „Ciche Godziny” są ukłonem w stronę osób z ASD, dla których czynniki, takie jak hałas czy tłok sprawiają, że zwykłe wyjście do sklepu, w którym brak jest udogodnień technicznych, staje się wyjątkowo stresujące – mówi Tomasz Michałowicz, Prezes Fundacji JiM.

 

        Akcja „Ciche Godziny” prowadzona będzie bezterminowo.


Powrót