section divider

Aktualności

GLS realizuje usługi kurierskie w sieci sklepów Stokrotka

Sieć sklepów Stokrotka, operator kurierski GLS i partner technologiczny Pointpack rozwijają współpracę w zakresie obsługi przesyłek.

 

      Rynek e-commerce nieustannie się rozwija. Wprowadzenie usługi kurierskiej GLS w sieci sklepów Stokrotka to odpowiedź na rosnące potrzeby klientów, którzy dzięki temu otrzymują nową możliwość w zakresie odbierania i nadawania swoich przesyłek. Klienci sklepów Stokrotka Express w jednym miejscu mogą zrobić zakupy, a także skorzystać z usługi kurierskiej nowego operatora. To bardzo wygodne rozwiązanie i oszczędność czasu. Wdrożenie kolejnego kuriera do sieci sklepów Stokrotka koordynuje Pointpack S.A., partner technologiczny, odpowiedzialny za nawiązywanie współpracy z sieciami handlowymi oraz kurierskimi. Nowa usługa nadawczo-odbiorcza jest dostępna w sklepach Stokrotka Express.

 

– Rozwijając usługi kurierskie w sklepach Stokrotka, odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, którym zależy na możliwości zrobienia zakupów i skorzystania z popularnych usług w jednym miejscu. Rozwój zakupów internetowych sprawił, że rośnie zapotrzebowanie na odbieranie przesyłek szybko, blisko domu, przy okazji załatwiania codziennych spraw, jakimi są zakupy. Zadowolenie klientów z dostępności takiej usługi w sklepach Stokrotka sprawiło, że zdecydowaliśmy się na jej rozszerzenie i dołączenie nowego operatora, firmy GLS. Nadawać i odbierać paczki korzystając z usługi kurierskiej GLS można już we wszystkich sklepach Stokrotka Express – informuje Daria Raganowicz, Specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

 

Nawiązywanie współpracy przez sieci handlowe i operatorów kurierskich przyczynia się także do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie liczby kilometrów pokonywanych przez kurierów. Współpraca firmy kurierskiej GLS, sieci handlowej Stokrotka oraz operatora technologicznego Pointpack to kolejny przykład na to, że możliwe jest wypracowanie takich rozwiązań, aby synergia logistyczna obniżała koszty pierwszego i ostatniego kilometra.

 

Elastyczność usług jest dla nas najważniejsza, ponieważ najlepiej odpowiada aktualnym oczekiwaniom i potrzebom klientów. Rozwój e-commerce rzeczywiście odgrywa tu istotną rolę. Indywidualni klienci coraz częściej chcą mieć możliwość wyboru czasu i miejsca odbioru przesyłki oraz nadania paczki szybko i sprawnie. Dlatego systematycznie rozwijamy sieć tego rodzaju punktów. Zależy nam na tym, by mobilni klienci mieli je po drodze i mogli z nich korzystać np. przy okazji zakupów. Dogodny dojazd do punktów oraz oferta handlu czy usług znajdujących się w danej lokalizacji mają tu duże znaczenie – mówi Szymon Lauer, Dyrektor Ds. Rozwoju Produktów, GLS Poland.

 

       Działania wdrożeniowo-operacyjne koordynuje spółka Pointpack, która buduje rozwiązania IT, integruje sieci handlowe i firmy kurierskie, a także umożliwia kooperantom tworzenie dodatkowych usług, zwiększanie zysku oraz pozyskiwanie nowych klientów, umacniając pozycję ich marek na rynku. Spółka przekroczyła liczbę 47 mln obsługiwanych przesyłek w ponad 17000 punktów w całej Polsce.

 

Obserwujemy znaczną intensyfikację rynku w zakresie rozwoju punktów nadawczo-odbiorczych. Wprowadzenie kolejnej usługi kurierskiej do sieci naszego partnera potwierdza, że rynek KEP nieustannie się rozwija, a potrzeby klientów rosną. Konsumenci cenią możliwość wyboru zarówno przewoźnika, jak i nadania lub odbioru przesyłki w ulubionym sklepie. Rosnący poziom satysfakcji klientów korzystających z usług kurierskich, blisko miejsca zamieszkania lub podczas codziennych zakupów, jest mocną podstawą dla konsekwentnego rozwijania kolejnych partnerstw w tym obszarze informuje Paulina Żmijowska, Kierownik ds. Marketingu&PR Pointpack.


Powrót