section divider

Aktualności

W Rzeszowie otwarte zostało nowe centrum dystrybucyjne Stokrotki. Magazyn o wielkości przekraczającej 26 tys. mkw. powierzchni wspiera rozwój sieci w południowo-wschodniej części Polski. Zatrudnienie w nowym magazynie znalazło już prawie 150 osób, a planowane są kolejne rekrutacje.

 

Zlokalizowany w województwie podkarpackim magazyn to czwarte centrum dystrybucyjne Stokrotki w Polsce. Docelowo ma on zaopatrywać w artykuły spożywcze 300 sklepów sieci.

 

– W całym kraju działa i powstaje coraz więcej Stokrotek, dlatego wzrostowi liczby naszych sklepów towarzyszy dynamiczna rozbudowa sieci logistycznej. Nowe centrum dystrybucyjne umożliwia nam zwiększenie efektywności działań w województwie podkarpackim. Skracamy czas potrzebny na dostawy produktów do istniejących sklepów i stwarzamy możliwość do powstawania nowych. Stokrotka proponuje klientom szeroką ofertę asortymentową w atrakcyjnych cenach, szczególny nacisk kładąc na produkty świeże. Jakość i bliskość dostaw, osiągana także dzięki efektywnej logistyce, ma więc dla naszej sieci bardzo duże znaczenie – mówi Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

 

W rzeszowskim centrum dystrybucyjnym zastosowano wiele rozwiązań zapewniających logistyce Stokrotki bardzo dobrą efektywność. W nowym magazynie kompletacja towarów odbywa się za pomocą systemu głosowego – voice picking. Przekazuje on pracownikom wyposażonym w słuchawki komunikaty wskazujące lokalizację, do której należy się udać, i liczbę produktów, którą trzeba pobrać.

 

W nowym magazynie wdrożone zostały także rozwiązania przyjazne środowisku. Zastosowano ledowe oświetlenie, a system chłodniczy zoptymalizowano pod względem zużycia energii i oparto o wykorzystanie naturalnych gazów. Dodatkowo konstrukcja budynku umożliwia montaż rozwiązań pozwalających na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.

 

W tym roku, stawiając na rozbudowę sieci logistycznej, Stokrotka oprócz centrum dystrybucyjnego otworzyła także trzy nowe magazyny regionalne – w Bydgoszczy, Białymstoku i Wrocławiu. Obecnie firma posiada cztery duże i nowoczesne centra dystrybucyjne: w Rzeszowie, Teresinie w województwie mazowieckim, Psarach w województwie śląskim i w Lublinie oraz sieć magazynów regionalnych.


Powrót